21.12.2012 r.
WIGILIA
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W PROSZOWICKIM GIMNAZJUM

Już od rana w szkole panowało świąteczne poruszenie. Gimnazjaliści, według inwencji, zaangażowania i kreatywności, uwijali się nad przygotowaniem wspólnej wigilii. A te rozpoczęły się o 9.00.
    Wszyscy jednak tak samo pozostali przy tradycji dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, oczywiście wzajemnie z wychowawcami. Około 10.00 rozpoczęło się świąteczne przedstawienie przygotowane przez Teresę Pawłowską i Beatę Bochenek. Nawiązywało do zabiegania współczesnego człowieka, który często w chaosie i pośpiechu traci poczucie czym naprawdę jest Boże Narodzenie. W tym samym czasie trwało świąteczne karaoke. Potem uczestnicy obydwu programów wymienili się. Tego dnia miało miejsce również wręczenie nagród, w Zespole Szkół im. B. Głowackiego, naszym gimnazjalistom wyróżnionym w konkursie plastycznym. Tematem konkursu było zilustrowanie dowolnego utworu Wisławy Szymborskiej. Natomiast około 12.00 odbyła się integrująca, doroczna wigilia grona nauczycielskiego oraz pracowników administracyjnych szkoły.
    Na tym jednak nie koniec świątecznych spotkań. Jeszcze tego samego popołudnia część naszych uczniów wzięła udział w wigilii miejskiej przygotowywanej w oparciu o kawiarnię Muzealna. Był to program artystyczny łączący elementy przedstawienia oraz sekwencji filmowych, nakręconych samodzielnie przez młodzież. Nad całością czuwała Anna Wojtusik oraz ks. Marcin Żuchowicz. Przed występem p. dyrektor Maria Bielska-Kahan dokonała krótkiego wprowadzeni. Złożyła również zebranym świąteczno- noworoczne życzenia.