08.12.2012 r.

"RAZEM RAŹNIEJ"
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE W PROSZOWICKIM GIMNAZJUM

W sobotę 8 grudnia w naszej szkole odbyło się, już po raz dwunasty, świąteczne spotkanie integracyjne. Uczestniczyło w nim sto dwadzieścia osób z terenu Gminy i Miasta Proszowice. W tym również zespół tańca z Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach, uczniowie SP nr 1 z Proszowic oraz gimnazjaliści klas drugich, którzy jako gospodarze, przygotowali program artystyczny. Spotkanie miało charakter warsztatowo-rozrywkowy. Mali goście, pod okiem rodziców, wzięli udział w zajęciach plastycznych, literackich konkursach i teatralnym quizie. Na najbardziej aktywnych uczestników czekały nagrody-rękodzieła w postaci: maskotek, lalek, malowideł na szkle, domków z zapałek, a także budek lęgowych i karmników. Wszystkie te przedmioty wykonali gimnazjaliści z Proszowic, na zajęciach artystycznych prowadzonych przez p. Annę Kwapień. Zebrani obejrzeli również przedstawienie "Grudniowy gość" w wykonaniu uczniów SP nr1 z Proszowic, przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Grzesik, wysłuchali kolęd w języku angielskim w opracowaniu p. Moniki Czernik, a także solowej gry na gitarze uczennicy szkoły muzycznej z Żębocina. Jednym z punktów programu był oryginalny występ zespołu "Łyszkersi", który przykuwał uwagę ciekawą aranżacją i scenariuszem.
    Tego dnia nie obyło się również bez wizyty św. Mikołaja, w którego rolę wcielił się uczeń proszowickiego gimnazjum Bartosz Potęga. Towarzyszyła mu również śnieżynka w tej roli wystąpiła Olga Chmaj. Ta, budzącą duże emocje wśród dzieci para, rozdała gościom paczki ze słodyczami. Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek, z tradycyjnym bigosem w roli głównej, przygotowany przez gospodarzy. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w roku bieżącym organizatorką tego spotkania była p. Anna Kwapień nauczycielka zajęć technicznych, plastyki, zajęć artystycznych i muzyki w proszowickim Gimnazjum. Pytana o logistyczną stronę przedsięwzięcia podkreśliła, że organizacja nie mogłaby się powieść bez środków finansowych. Udało się je pozyskać od Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Proszowic. Wsparcia finansowego na ten cel udzielił również Urząd Gminy i Miasta Proszowice. Wśród zaproszonych gości nie brakło przedstawicieli władz samorządowych i dyrektorów.
    Przybyli: zastępca burmistrza Jerzy Pławecki, Danuta Migas, Marzena Żywot, Agata Studzińska. Rolę gospodyni pełniła dyrektor proszowickiego Gimnazjum Maria Bielska-Kahan.