< Gimnazjum w Proszowicach - Aktualności - News

FESTIWAL NAUKI

Jazda konna, spotkania z osobami rożnych profesji, konkursy, guizy i widowiskowe programy artystyczne. To jedne z wielu atrakcji, jakie miały miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Nauki. Jego organizatorem i koordynatorem była p. Justyna Książek. Oczywiście nie same rozrywki wypełniały czas. W części oficjalnej przypomniane zostały sukcesy uczniów oraz Szkoły za miniony rok. Głos zabrała pani dyrektor M. Bielska- Kahan, burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz przedstawiciel kadry dowódczej 6 Brygady Desantowo- Szturmowej ppk. Andrzej Stępień.
Część nieoficjalną wypełniły programy artystyczne, zrealizowane z rozmachem, dowcipem i oryginalnym ujęciem. Jeden z nich przewidział nawet nieoczekiwany udział nauczycieli w tańcu. Szczególną pomysłowością wykazali się wychowankowie p. Doroty Czech - klasa IIIe. Nie brakło też zabawnych scenek, ukazujących w krzywym zwierciadle różne zachowania uczniowskie.
Do gości szczególnych zaliczali się szóstoklasiści. Tego dnia mieli okazję poznać swoją przyszłą Szkołę. Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach i konkursach, w których mogli wykazać się wiedzą ogólną , językową i humanistyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyło się muzeum regionalne, przygotowane przez p. I. Marzec. Uczniowie mogli podziwiać zgromadzone w nim niecodzienne eksponaty. Tajniki wiedzy fizycznej i chemicznej odsłaniali , w postaci doświadczeń, p. R. Gregorczyk oraz p. W. Herchel. Dużą atrakcją były pokazy sztuk walki, przygotowane jak zawsze z wielkim profesjonalizmem, przez żołnierzy 6 Brygady Desantowo - Szturmowej.
Ostatnim punktem programu był poczęstunek, jaki zaserwowano gościom i nauczycielom. Tu czas minął wszystkim w ciepłej, radosnej atmosferze.