< Gimnazjum w Proszowicach - Aktualności - News - Dzień Europy 2014
 09.05.2014
Dzień Europy 2014

9 maja obchodzimy w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość ta stała już tradycją naszego Gimnazjum. W tym roku obchody zbiegły się z 10 rocznicą wstąpienia Polski Unii Europejskiej oraz podsumowaniem projektów edukacyjnych klas 2D, 2C i 2B.

Pierwszym punktem programu było głosowanie w szkolnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie mogli się poczuć się jak dorośli, oddając swój głos na wybraną partię.

Następnie zostały ogłoszone wyniki dwóch przeprowadzonych wcześniej konkursów: na plakat i prezentację multimedialną. Dotyczyły one tematu „10 lat Polski w Unii Europejskiej”. Konkursy przeprowadziły nauczycielki j. angielskiego: Agnieszka Wojtusik i Magdalena Pięta. W konkursie na plakat wyróżniono klasy: 3E, 1E, 1D. W konkursie na prezentację (które stały na wysokim poziomie) zwyciężyły: 2D, 3B i 1A. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody.

Potem klasy 2D i 2C przedstawiły podsumowanie projektu edukacyjnego „Jesteśmy członkami Unii Europejskiej”. Zawierał on prezentację multimedialną poświęconą 10-letniej obecności Polski we Wspólnocie Europejskiej, krótkie, niekiedy żartobliwe przedstawienie państw członkowskich; urozmaiceniem zaś tej części programu były piosenki i tańce wykonane przez uczniów: polonez, kankan i zorba zatańczona razem z opiekunkami projektu Dorotą Świątek-Grzyb i Sylwią Szywalską.

Wykorzystano również fragmenty telewizyjnego programu „Europa da się lubić” zawierające opinie o naszym narodzie.

Po krótkiej przerwie widzowie obejrzeli program w języku niemieckim przygotowany przez klasę 2B i 2D pod opieką Teresy Woźniak-Chmielińskiej i Edyty Płanety. Było to podsumowanie projektu realizowanego przez klasę 2b w bieżącym roku szkolnym.

Polonez na Dzień Europy cz. I (zobacz)
Polonez na Dzień Europy cz. II (zobacz)
Zorba (zobacz)