...myślę, że jesteście dobrze przygotowani do drogi ku dorosłości...

niech przyświecają wam słowa maksymy naszego Patrona: Śmiałym

szczęście sprzyja...

 

...wymagajcie od siebie przede wszystkim i wtedy, gdy inni od was nie wymagają

                                                                   

                                                                          słowa p. dyrektor Marii Bielskiej-Kahan

                                                                        skierowane do uczniów podczas uroczystości

                                                                       zakończenia roku szkolnego

                                                                                                                          dnia 24.06.2010 r.

Po pracowitym czasie i szczególnych emocjach, zwłaszcza w końcu czerwca, nadszedł oczekiwany przez wszystkich koniec roku szkolnego. Jego organizacja podzielona została na dwa dni: 24-25 czerwca. W czwartek 24.06.10. o godz.9.30 odbyła się msza święta. Tego samego dnia o 16.00 rozpoczęła się, w szkole na sali gimnastycznej, uroczystość zakończenia roku. Uczestniczyli w niej: wszyscy nauczyciele, uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy zostali wpisani do Złotej Księgi, przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Adamska oraz Rodzice- goście, którzy chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Powitanie gości przez p. dyrektor oraz słowo na nową drogę skierowane do uczniów klas trzecich – tym rozpoczęła się uroczystość. Następnie poczet sztandarowy przekazał swoje obowiązki nowemu zespołowi z klas drugich. Kolejnym punktem programu  było przedstawienie, przez p. dyrektor laureatów konkursów, którym dyplomy wraz z nagrodami wręczali wychowawcy. Następnie rodzice wyróżnionych uczniów, występując   ze swoimi pociechami, odebrali gratulacyjne listy. Nie brakło również wyróżnień za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia sportowe. Te wręczył p. Wojciech Marzec

W dalszej części wystąpiła p. Karolina Barnaś, która od czasu ustanowienia Nagrody Absolwenta Roku czuwa nad zachowaniem procedur oraz organizacją tego szczególnego konkursu. Przypomniała zasady przyznawania Nagrody, po czym przedstawiła tegorocznych do niej kandydatów, a byli to: Jan Kuchmacz, Karol Mystek Paulina Forma, Karolina Paluch, Patrycja Skalska, Kamila Bucka. Każdy z nich otrzymał nagrodę książkową. Na koniec poznaliśmy szczęśliwego zwycięzcę, którym został Karol Mystek z kl.3a. Wręczając mu nagrodę, wychowawczyni p. Teresa Chmielińska nadmieniła, że Karol jest również stypendystą Programu Dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych, a na liście rankingowej regionu Małopolska uzyskał dwunaste miejsce.

Następnie przyszedł czas na podziękowanie za całokształt dokonań i pracy na rzecz edukacji i Szkoły. Skierowała je p. dyrektor do p. Anny Paryś. Z racji jej decyzji przejścia na emeryturę. W odpowiedzi p. Paryś wygłosiła również krótkie słowo podziękowania.

Wyprowadzenie sztandaru zakończyło część oficjalną. Następnie zabrała głos przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Adamska, dziękując dyrekcji i nauczycielom za współpracę, opiekę i trud nauczania. W imieniu Rodziców klas trzecich. Bardzo wzruszona, podziękowania złożyła p. Leokadia Gudowska. Z kolei słowa życzeń i podziękowań skierowane do uczniów klas trzecich zabrzmiały od reprezentującej Rodziców p. Jarno. Swoich starszych kolegów i koleżanki pożegnali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Od przedstawicieli wychowawców klas życzenia złożyła p. Wioletta Kowalska.

W ramach pożegnania uczniowie klasy 2f odegrali, obrazowo i zabawnie, sympatyczną scenkę z pouczającą puentą. Po życzeniach i występie rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez klasy trzecie. Jego autorkami i reżyserkami były: p. Wioletta Kowalska oraz p. Iwona Skalska. Tego roku opracowano go w ciekawy i oryginalny sposób. Jego ideą było wykorzystanie zdolności i umiejętności uczniów. Tak więc całość miała formę koncertu życzeń. Konferansjerzy – Paulina Kozień i Karol Mzyk – odczytywali dedykacje skierowane do nauczycieli. Delegacje wręczały życzenia, a następnie miała miejsce artystyczna prezentacja.
        W trzech edycjach życzeń wszyscy nauczyciele odebrali ciepłe słowa od swoich podopiecznych. Pomiędzy nimi swoje talenty zaprezentowali: Ewelina Jamróz – śpiew oraz gra na pianinie, Magdalena Sowa – śpiew, grupa taneczna pod kierunkiem p. Iwony Skalskiej – brawurowo wykonała cha-chę oraz walca wiedeńskiego, grupa kabaretowa – odegrała skecz w oparciu o motywy muzyczne. I tak dobiegła końca uroczystość zakończenia roku szkolnego. Za oknami lał uporczywy deszcz i wiało chłodem, ale to nie zepsuło dobrego nastroju w jakim, na to wyglądało, wszyscy opuszczali szkolne mury. Następnego dnia, 25.06.10., uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich o godz. 9.00 spotkali się ze swoimi wychowawcami. Odebrali świadectwa i dobre słowo na wakacje. Natomiast nauczyciele udali się na radę podsumowującą rok szkolny, a później wspólny integrujący obiad.


Alicja Chuchmacz