31.10.2013 r.

Gimnazjaliści w nowym medialnym projekcie

Z inicjatywy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach uczniowie Gimnazjum przystąpili do nowej edycji projektu pod nazwą Młodzieżowa Akcja Multimedialna (MAM).
    Jest on prowadzony przez fundację Nowe Media za pośrednictwem dziennikarzy i bibliotek. W ramach projektu poprzez bibliotekę Miejską i szkolną Gimnazjum rozpoczęły się medialne warsztaty o profilu dziennikarskim. Dotychczas miały miejsce dwa kilkugodzinne spotkania, prowadzone przez dziennikarkę Magdalenę Siemion. Na zajęciach szesnastoosobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich, po uprzednich ćwiczeniach integracyjnych, poznawała tajniki redagowania newsów oraz cechy charakterystyczne podstawowych gatunków dziennikarskich. Zajęcia kolejne obejmowały już pracę redakcyjną z zastosowaniem komputerów. Ostatecznym i finalnym efektem ma być publikacja multimedialna stworzona przez gimnazjalistów.
    Cykl zajęć z dziennikarką obejmie jeszcze kilka spotkań. Natomiast pracę nad ich kontynuacją przejmą nauczycielki Anna Wojtusik, która koordynować będzie stronę techniczną przedsięwzięcia oraz Alicja Chuchmacz odpowiadająca za redagowanie i sprawy merytoryczne tekstów. Na pierwszym spotkaniu, tej nowej inicjatywy, obecne były bibliotekarki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Halina Kulesza oraz Agnieszka Rojewska. Z ramienia Gimnazjum prowadzącą powitała dyrektor – Maria Bielska-Kahan, a towarzyszyły wyżej wymienione nauczycielki. Natomiast w zajęciach kolejnych uczestniczyła również dyrektor PiMBP – Katarzyna Wawrzeń.