Proszowice, 29.10.2016

Święto Szkoły

W miniony piątek obchodziliśmy ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY. Wśród zaproszonych gości byli pan Grzegorz Cichy burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, pani Iwona Latowska, pan kapitan Adam Dziwirek reprezentujący 6 Brygadę Powietrznodesantową, pani Helena Sadowska pierwsza dyrektor Gimnazjum, proboszcz parafii Proszowice ks. dr Jan Zwierzchowski.
W imieniu gospodarzy zebranych powitała pani dyrektor Maria Bielska - Kahan. Dzień był pełen wrażeń. Uczniowie robili samoloty, spadochrony, rozwiązywali test wiedzy o Patronie, wykonali gazetki dotyczące misji 6 Brygady, zaprojektowali i zaprezentowali mundur eko-żołnierza. Po podsumowaniu wszystkich zadań wyłoniono klasy, które zebrały najwięcej punktów: I miejsce zajęła klasa IIIb, II miejsce zajęła klasa IIa, III miejsce zajęła klasa Ib. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum. Dodatkową atrakcją było spotkanie z żołnierzami, możliwość oglądnięcia sprzętu bojowego i przymierzenia np. spadochronów.