01.09.2014 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień szkoły tradycyjnie rozpoczął się mszą św. o godz. 8.00. Następnie młodzież, nauczyciele oraz rodzice udali się do budynku szkoły, gdzie nastąpiła uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego.

Po nadejściu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu zabrała głos Dyrektor Gimnazjum Maria Bielska - Kahan. Po krótkim omówieniu znaczenia etapu edukacyjnego, jakim jest gimnazjum Pani Dyrektor nakreśliła specyfikę pracy i nauki jaka panuje w szkole oraz przypomniała naczelne zasady. Podkreśliła szczególnie zasadę szacunku i bezpieczeństwa, które są priorytetem w życiu codziennym społeczności szkolnej.

Zebrani usłyszeli również wiele życzeń, między innymi: siły woli, zapału, wytrwałości, optymizmu. Wyjątkowymi ich adresatami byli tego dnia uczniowie klas pierwszych, którym życzyła dobrego samopoczucia i wzajemnej integracji w nowych murach szkolnych I zespołach klasowych. Ważnym akcentem wystąpienia było odniesienie do niepokojów na Ukrainie, mające na celu podkreślenie wartości życia i możliwości uczenia się w wolnym kraju.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by poznać organizację najbliższych dni w szkole oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące w naszym Gimnazjum.

Galeria zdjęć (zobacz)