07.09.2015
Udział gimnazjalistów w obchodach 76 rocznicy bitwy pod ProszowicamiUczestniczenie uczniów, nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły w uroczystości rocznicowej związanej z bitwą pod Proszowicami wpisuje się od szeregu lat w kalendarz ważnych wydarzeń. Podobnie było i tego roku.

W poniedziałek 7 września dwie klasy wraz z nauczycielkami Iwoną Marzec oraz Moniką Chmurą wzięły udział w obchodach. Szkołę reprezentowała także p. dyrektor Maria Bielska-Kahan wraz z pocztem sztandarowym.

Początek uroczystości miał miejsce o godz. 11.00 w kościele parafialnym, gdzie odprawiona została msza święta w intencji poległych. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz na teren cmentarza. Tam, po krótkim przemówieniu burmistrza Grzegorza Cichego, wygłosił referat historyczny Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki. W kolejnej części nastąpiło składanie kwiatów. Złożyły je delegacje licznych instytucji, organizacji oraz szkół z terenu powiatu proszowickiego, które uczestniczyły w wydarzeniu.

Na koniec odczytano Apel Poległych, a przedstawiciele 6 Brygady Powietrznodesantowej, w postaci kompani reprezentacyjnej, oddali salwę honorową. Rocznicowe obchody miały podniosły, uroczysty charakter, wzbogacony muzyczną oprawą przez orkiestrę „Błysk” z Żębocina.


Alicja Chuchmacz