18.10.2013 r.

Pola Nadziei – kolejna edycja akcji w naszej szkole

„To co robicie jest piękne..” Tymi słowami pani Ewa Wojciechowicz, przedstawicielka miechowskiego hospicjum, przywitała uczniów kl 3c, którzy uczestniczą w ogólnopolskiej inicjatywie Pola Nadziei.
    W piątek 18.10.2013 r. miała miejsce kolejna edycja akcji, koordynowanej przez p. Wojciechowicz oraz towarzyszącą jej siostrę Kingę Mrozowską. W godzinach przedpołudniowych panie spotkały się z uczniami klasy 3c, przekazując cebulki kwiatów, „akcyjne” żółte podkoszulki oraz przypomniały ideę całego przedsięwzięcia.
    Jego główny cel to utożsamienie z cierpieniem nieuleczalnie chorych pacjentów, ponadpokoleniowa solidarność w pożytecznym działaniu oraz rozpowszechnienie problemu opieki paliatywnej.
    Akcja sadzenia żonkili, a później ofiarowanie rozkwitłych w zamian za datek na rzecz hospicjów, przybyła do Polski szesnaście lat temu. Biorą w niej udział szkoły, przedszkola, urzędy, instytucje.
    W naszej szkole odbyła się po raz trzeci. Przyjęte cebulki zostały zasadzone na terenie szkolnego ogrodu i będą czekały do wiosny. Wówczas nastąpi drugi etap działania uczniów – wymiana kwiatów na datki.
    Na koniec piątkowego spotkania z naszą młodzieżą pani Wojciechowicz pochwaliła ich zapał i chęć działania słowami „…chcieć pomagać, móc pomagać, to jest coś wspaniałego…”