Wspólne kolędowanie - 22 grudnia 2010 r.

Klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dało się poczuć już z początkiem grudnia. A to za sprawą spotkania integracyjnego, zorganizowanego przez p. Annę Kwapień. Warte uwagi, że ich tradycja sięga 1998 roku.
    W poniedziałek 6 grudnia na szkolnych korytarzach zaroiło się od ,niekoniecznie świętych, Mikołajów i Śnieżynek. Okazało się również, że tradycja klasowych mikołajek trzyma się mocno. Niektóre klasy wybrały inną formę prezentu, mianowicie - wycieczki.  Z dnia na dzień w szkole zaczęło robić się kolorowo. Na ścianach korytarzy zawieszono, ręcznie wykonane, łańcuchy. Na szybach oraz drzwiach do klas pojawiły się białe i złote gwiazdki, a w klasach świąteczne gazetki, łańcuchy i stroiki. W centralnym miejscu na parterze stanęła podświetlona choinka z imitacjami gwiazdkowych prezentów. Atmosferę świąt podkreślały również nastrojowe piosenki i kolędy płynące ze szkolnej radioli.
    W tym czasie  uczniowie intensywnie  ćwiczyli śpiewanie kolęd. A wszystko po to, aby dobrze wypaść na konkursowym śpiewaniu w dzień szkolnej wigilii.
    W ostatnim tygodniu grudnia odbyły się dwa Międzyszkolne Konkursy Kolęd: w języku angielskim i niemieckim. Organizatorem pierwszego były panie: Agnieszka Wojtusik, Magdalena Pięta. Drugiego – Edyta Płaneta, Dagmara Kubik.
    22 grudnia wszyscy uczniowie, podczas pierwszej godziny lekcyjnej, spotkali się wraz z  wychowawcami na klasowych wigiliach. I jak to na tradycyjnych wieczerzach bywa: łamano się opłatkiem, składano życzenia, śpiewano kolędy i częstowano smakołykami. Niektóre klasy zorganizowały nawet prawdziwy barszcz czerwony z uszkami.
    Następnie wszyscy uczniowie, podzieleni na dwie grupy, naprzemiennie uczestniczyli w Konkursie Kolęd prowadzonym przez p. Krzysztofa Chmurę oraz świątecznym przedstawieniu „Świąteczna ulica”, przygotowanym przez uczniów klas pierwszych pod opieką p.Teresy Pawłowskiej.
    Na koniec pani dyrektor Maria Bielska-Kahan złożyła wszystkim życzenia i uczniowie rozeszli się na wyczekiwane świąteczne ferie.