20.12.2013 r.

Z gwiazdką, kolędą, tradycją

Mimo braku zimowej aury uczniowie naszej szkoły zadbali o jej symbolikę. Podobnie jak o stworzenie świątecznego nastroju. Choinki, stroiki, śnieżynki i anioły zaczęły wypełniać szkołę już od połowy grudnia. A dźwięki rockowych przebojów, płynące zwykle z radioli, ustąpiły nastrojowym kolędom i pastorałkom.
    Momentem kulminacyjnym stał się ostatni dzień przed świętami, czyli 20 grudnia 2013r. Tradycyjnie od rana w klasach odbyły się wigilijne spotkania z wychowawcami. Na niektórych pojawił się wigilijny barszcz, a nawet pierogi. Wymieniano wzajemnie życzenia, śpiewano i słuchano kolęd.
    Nadszedł również czas na program artystyczny, który przy zaangażowaniu klasy trzeciej e, przygotował tego roku ks. Tomasz Moskal. Uczniowie przybliżyli dawne i obecne zwyczaje związane ze świętami. Recytowali również wiersze i śpiewali kolędy. Na koniec skierowali do wszystkich chóralne przesłanie - życzenie , o trwałości dobra Bożego Narodzenia na każdy dzień roku.
    Nieodłącznym elementem świątecznego programu jest w naszej szkole również muzyczne karaoke. Podobnie jak w latach ubiegłych jego organizatorem był Krzysztof Chmura. Tutaj uczniowie mieli okazję wspólnie kolędować, a pomiędzy utworami przypomnieć sobie o tradycjach Bożego Narodzenia.
    W obydwu częściach programu gimnazjaliści wzięli udział w podziale na grupy, co umożliwiło wszystkim uczestnictwo zarówno w radosnym śpiewie jak i przedstawieniu. Ważnym akcentem związanym ze świętami w naszej szkole było zaangażowanie uczniów w akcje charytatywne o różnorodnym charakterze. A tego roku były nimi: „Góra Grosza”, „Gwiazdka dla Zwierzaka”, „Szlachetna Paczka” oraz akcja pomocowa na rzecz dzieci z Sierra Leone, potrzebujących szczepionek przeciw gruźlicy.