20.03.2015

Wiosenny Festyn Kultury

Astronomiczną wiosnę gimnazjaliści powitali w piątek 21marca udziałem w wielu ciekawych inicjatywach, które odbyły się pod hasłem Wiosennego Festynu Kultury.

Tego dnia, po dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych, miały miejsce kolejno: warsztaty drukarskie dla klas drugich, prowadzone przez zespół fachowców firmy „Kallander” z Gliwic, nad którymi czuwała p. Anna Kwapień. Jednocześnie w holu szkoły miał miejsce finał projektu akcji „Książka dla każdego”, którą w postaci giełdy książki przeprowadzili uczniowie klasy 2c. Na przeciwko giełdy odbyła się prezentacja zdrowego jedzenia, połączona z konkursem na najzdrowsze pierwsze śniadanie.

O godz. 10.00 przybyli goście, w postaci dzieci z Przedszkola Samorządowego nr2 wraz z wychowawcami, by uczestniczyć w zajęciach artystyczno - edukacyjnych, jakie przygotowali dla nich nasi uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Bochenek.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna, a po niej artystyczna Festynu. Ciekawym punktem programu był wywiad z p. Iwoną Latowską - zastępcą burmistrza Gminy i Miasta Proszowice. Uczniowie mogli poznać zarówno poglądy p. burmistrz na edukację, współczesną młodzież, sposób uczenia patriotyzmu jak również plany związane ze zmianami infrastruktury Miasta.

Część artystyczna obejmowała: międzyklasowy konkurs na najciekawsze przebranie za Wiosnę, występ cheearliderek oraz interaktywną scenkę kabaretową „Dziwny sen pana Jana” w wykonaniu uczniów klas trzecich. Ostatnim punktem programu była prezentacja wokalno taneczna, którą jako goście przedstawili uczniowie Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego z Proszowic. Do grona zaproszonych i przybyłych na wiosenną uroczystość należały również dyrektor Zespołu Szkół p. Dorota Król oraz p. Małgorzata Słaby i Agnieszka Głowicka - Polkowska
.

Galeria zdjęć (zobacz)