Dzień Europy w Gimnazjum w Proszowicach

9 maja w ramach projektu edukacyjnego ‘Dzień Europy’ uczniowie Gimnazjum w Proszowicach przygotowali przedstawienie pt. ‘Podróż po Europie’, które miało na celu przybliżenie i podkreślenie różnorodności oraz bogactwa kultur krajów Unii Europejskiej. Widowisko wzbogacone zostało o pokazy tańców i strojów charakterystycznych dla danego państwa. Obchody Dnia Europy poprzedził szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej oraz konkurs na plakat pt. ‘Polska w Unii Europejskiej’. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o krajach członkowskich oraz zbierali informacje na temat korzyści płynących z Unii Europejskiej dla naszego regionu. Przedsięwzięcie przygotowali uczniowie klasy 2c i 2d oraz członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką nauczycieli języka angielskiego- Magdaleny Pięty i Agnieszki Wojtusik.