"Spór o mur"Gimnazjaliści, a dokładnie uczniowie klasy 3c i d, stanęli przed niebagatelnym wyzwaniem. Było nim przygotowanie spektaklu – „Zemsty” Aleksandra Fredry. Przedsięwzięcie duże i śmiałe, ponieważ tę słynną i klasyczną komedię, odzwierciedlono niemal w całości.
Młodzi artyści mieli do pokonania olbrzymie partie wierszowanego tekstu, którego opanowanie łączyło się jeszcze z trudem jaki stanowiła dziewiętnastowieczna bariera znaczeniowa języka. Uczniowie, pod opieką polonistki Wioletty Kowalskiej , dwa lata pracowali w ramach zajęć artystycznych nad wystawieniem sztuki. W kwietniu ich koleżanki, koledzy oraz rodzice zobaczyli jej efekty.  Gromkie brawa i słowa podziwu tak ze strony społeczności, rodziców jak i nauczycielskiego grona pokazały, że trud się opłacał. Uczniom doskonale udało się oddać komizm sytuacji, postaci i języka. Dużym atutem przedstawienia były również stroje i rekwizyty z epoki, o które z pomocą rodziców, zadbali sami uczniowie. Dopracowali również kwestię odpowiedniej scenografii.
Ciekawym elementem był motyw taneczny, wykonanie walca wiedeńskiego, przygotowanego pod kierunkiem p. Iwony Skalskiej. Na uwagę i pochwałę zasługuje gra aktorska wszystkich, ale szczególnie trzeba podkreślić kreacje, które stworzyli: Natalia Białko –Papkin, Pamela Ciejka – Podstolina, Elżbieta Krzeczek -Rejent, Joanna Kułaga – Cześnik, Natalia Gaweł – Wacław, Kamila Kawecka – Klara, Konrad Curyło- Dyndalski  Spektakl doczekał się czterech wystawień, a kolejna jego prezentacja będzie jednym z elementów programu nadchodzącego Dnia Promocji Gimnazjum, który odbędzie się 29 maja.
Alicja Chuchmacz