8.11.2012 r.
NAGRODOWY WYJAZD DO PATRONA

W czwartek 8.11.2012r. klasy 1a i 2e wyruszyły z wizytą do naszego Patrona na teren jednostki wojskowej przy ul. Wrocławskiej. Najpierw zwiedzili salę Pamięci i Tradycji 6 Brygady Powietrznodesantowej, a potem zaczęła się część praktyczna wizyty. Uczniowie, pod okiem instruktorów uczestniczyli w różnorodnych formach ćwiczeń. Pokonywali tor przeszkód, który "najeżony" był drewnianymi słupkami i ściankami do wspinania. Ochotnicy mogli "pobujać się" w trenażerach lotu. To specjalne urządzenie, przypominające huśtawkę, na którym ćwiczy się zachowania podczas skoku spadochronowego. We wnętrzu ćwiczebnego samolotu, do którego wchodzili, mogli poczuć się jak prawdziwi desantowcy.
    Zwiedzili również spadochroniarnię, gdzie poznali wyposażenie skoczka oraz przymierzali jego ekwipunek. Oglądali również wyposażenie bojowe: samochody, działa, broń.
    Dla klasy 1a wyjazd był formą nagrody, którą wygrali w październiku, w wielotematycznym Konkursie o Patronie. Dla klasy 2e natomiast, to również forma nagrody, wprawdzie nie za konkurs, ale organizacyjne przygotowanie go oraz realizację przedstawienia - Zapomniany Generał - będącego częścią programu artystycznego podczas tegorocznego Święta Szkoły. Gimnazjalistom towarzyszyły wychowawczynie: Izabella Krzywkowska, Karolina Barnaś oraz Monika Kaczmarczyk.