19 maja 2010 r.

Wizyta ks. biskupa Kazimierza Gurdy

Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej ks. dr Kazimierz Gurda odwiedził proszowickich gimnazjalistów. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej z udziałem p. burmistrza Jana Makowskiego, ks. proboszcza Henryka Makuły, dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów oraz gości z zaprzyjaźnionej szkoły z Gumushane w Turcji. Nasi katecheci wraz z młodzieżą przygotowali ciekawy program artystyczny obejmujący przedstawienie teatralne i pokaz tańca współczesnego. Ks. biskup w przemówieniu odniósł się do zaprezentowanych w spektaklu treści, nawiązał do wizyty uczniów z Turcji, dziękując gimnazjalistom za otwartość na świat. Na zakończenie przedstawicielka młodzieży podziękowała ks. biskupowi za odwiedzenie naszej  szkoły wręczając bukiet kwiatów. W godzinach popołudniowych w kościele parafialnym trzecioklasiści przystąpili do bierzmowania.