03.03.2012
UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W VI EDYCJI AKCJI OGŁAWIANIA WIERZB

Kolejny raz młodzież naszego Gimnazjum uczestniczyła w akcji ogławiania wierzb. W większości byli to uczniowie klasy 3f i dwoje z 3d.     Praca rozpoczęła się 3 marca, w sobotę o godz. 9.00. Miejscem ogławiania były tego roku opatkowickie łąki należące do Tadeusza Dąbka. Uczniowie przygotowywali i podawali gałęzie do maszyny rozdrabniającej, a następnie sprzątali i porządkowali teren po ścince. W pracach uczestniczyła również młodzież innych szkół: Piotrkowic, Ostrowa, Klimontowa. Jednak nasi gimnazjaliści stanowili jeden z najbardziej prężnych i pracowitych zespołów. Na uwagę zasługuje również fakt, że opiekunki młodzieży, Monika Kaczmarczyk i Anna Twardowska–Gorzałczany, w odróżnieniu od pozostałych, same zakasały rękawy i pracowały z dziećmi. Wprawdzie czynności te nie należały do forsujących, ale sporym utrudnieniem były warunki: porywisty wiatr, grząska, podmokła ziemia i wyboisty teren. Dobrym pomysłem organizatorów były gorące napoje i pieczona kiełbasa, którymi uczestnicy mogli się wzmocnić. W tym roku szczególnie trzeba podkreślić udział naszej młodzieży. A to dlatego, że organizatorzy zapomnieli powiadomić naszą szkołę o przedsięwzięciu i wiadomość o niej dotarła do opiekunów i uczniów niemal w ostatniej chwili. Mimo tego powzięli decyzję o uczestnictwie i sprawnie zorganizowani ruszyli z własnej inicjatywy do pracy.