14.01.2014 r.

Projekt eTwinning w języku niemieckim – Weihnachtskarten

W grudniu 2013 r. nasze gimnazjum zrealizowało ze szkołami partnerskimi z Grecji, Czech, Słowacji, Estonii, Łotwy i Słowenii projekt edukacyjny w języku niemieckim „Kartki bożonarodzeniowe” za pośrednictwem Internetu. Uczniowie klas 1b i 1d porozumiewali się z partnerami z krajów europejskich w języku niemieckim – na stronie internetowej projektu gimnazjaliści przedstawili się i wymienili się przepisami kulinarnymi na świąteczne potrawy, pocztą wysłali sobie nawzajem własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe z życzeniami.

Celem projektu było doskonalenie znajomości języka niemieckiego, poznanie rówieśników z krajów partnerskich, nabycie wiedzy o zwyczajach i tradycjach świątecznych w różnych krajach, rozwinięcie kompetencji informacyjno-komunikacyjnych i zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego.

Dagmara Kubik