11.10.2013 r.

NASZE GIMNAZJUM - SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

W piątek 11.10.2013 r. do naszego Gimnazjum dotarła informacja, że wniosek o tytuł "SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW", o który aplikowaliśmy we wrześniu, spełnił wszystkie wymagane kryteria i został zaaprobowany. Tym samym oznacza to, że nasze Gimnazjum znalazło się w gronie szkół, które przyczyniają się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień młodzieży. Oprócz pisma powiadamiającego i informacji o umieszczeniu na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów szkoła otrzymała pamiątkową tablicę. Aby ubiegać się o przyznanie tytułu należało spełnić warunki określone przez organizatora projektu - Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Było to udokumentowanie systematycznej pracy z uczniami uzdolnionymi, a w tym sposobu ich przebiegu, metod oraz uzyskanych efektów. We wniosku zgłoszone i udokumentowane zostały zajęcia prowadzone przez nauczycielki: Izabellę Krzywkowską, Sylwię Szywalską, Beatę Bochenek, Teresę Chmielińską.
    Przyznany tytuł, choć napawa dumą, również zobowiązuje, bowiem aby go nie utracić należy systematycznie dokumentować pracę z młodzieżą, przesyłać sprawozdania i materiały z opisem działań na rzecz wspierania rozwoju uczniowskich talentów.

Kolejne zobowiązanie to przeprowadzenie systemowych działań na rzecz uczniów zdolnych oraz projektów związanych z obchodami dnia Talentów, przypadającego na 21 marca, w taki sposób, aby promować jeden lub więcej rodzajów aktywności uczniów: naukową, społeczną, sportową lub inną. Koordynatorem do realizacji
tych działań jest Alicja Chuchmacz.