27.10.2009
ŚWIĘTO SZKOŁY

Ślubowanie klas pierwszych.
Ślubowanie to bardzo ważny moment w życiu nowego ucznia. Od chwili złożenia przysięgi może on czuć się i nazywać pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej.
27. października 2009 roku na Rynku w Proszowicach odbyło się uroczyste zaprzysiężenie pierwszoklasistów na uczniów Gimnazjum w Proszowicach im. 6. Brygady Desantowo - Szturmowej gen. Stanisława Sosabowskiego. O godz. 17.00 rozpoczęła się msza św. w intencji nas samych, naszego Patrona oraz nauczycieli, którzy odeszli do wieczności. Około godziny 18.00 uczniowie przeszli z kościoła na Rynek, gdzie uprzednio wygaszono latarnie, a jedynym światłem były palące się pochodnie trzymane przez starszych kolegów.
Uczniowie ustawili się w dwóch szpalerach i w obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli Jednostki złożyli przysięgę na Sztandar naszego Gimnazjum. Obecni żołnierze oddali salwę honorową, poruszając tym wszystkich zgromadzonych. Uroczystości uświetniała ładna pogoda i podniosła atmosfera.

Święto Szkoły
W tym roku, z okazji uroczystości Święta Szkoły obchodziliśmy również Dzień Nauczyciela, 10-lecie istnienia Gimnazjum oraz zakończenie remontu.
28. października 2009 roku o godzinie 8.00 odbył się międzyklasowy konkurs na temat wiedzy o Patronie. Zwycięska okazała się klasa IIIf. Następnie uczniowie mogli wziąć udział w pokazie broni i umundurowania wojskowego, albo spróbować swoich sił w musztrze. Zajęcia te przygotowali przybyli specjalnie na tę okazję żołnierze z patronującej nam 6. Brygady Desantowo - Szturmowej. O 10.00 w CKiW rozpoczął się krótki występ zespołu "Czasza", w którym uczniowie chętnie wzięli udział.
W części oficjalnej, przewidzianej na godzinę 11.00 wyróżnić można było takie punkty jak: złożenie kwiatów pod tablicą pamiatkową, prezentację laureatów konkursów przedmiotowych z ostatnich dziesięciu lat, wręczenie Nagród Dyrektora zasłużonym nauczycielom, czy uhonorowanie wyróżnionych osób Certyfikatem Przyjaciela Gimnazjum.
Część artystyczną pt.: "Ostatnia odprawa" przygotowali uczniowie z klasy IIf.
Miłą niespodzianką okazało się odczytanie listów od potomków generała Stanisława Sosabowskiego, z którymi udało się nawiązać kontakt.
Za organizację zarówno ślubowania jak i Święta Szkoły odpowiadały głównie panie: Anna Wojtusik i Karolina Skrzypiec. Pomocną dłoń wyciągnęli też panowie Waldemar Herchel (nagłośnienie) i Krzysztof Chmura (obsługa multimediów). Do dużych sukcesów można zaliczyć piękne przyozdobienie szkoły pracami uczniów i galeriami okolicznościowymi, za co dziekujemy pani Iwonie Skalskiej, pani Izabelli Krzywkowskiej oraz uczniom.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej uroczystości i wzięli w niej udział składamy serdeczne podziękowania.