Pierwszy dzień szkoły

I znów jak co roku, pierwszego września, po wcześniejszym uczestnictwie we mszy świętej, na rozświetlonej słońcem sali gimnastycznej spotkali się uczniowie i nauczyciele.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zainaugurowała p. dyrektor Maria Kahan, witając wszystkich, a szczególnie nowych uczniów i ich rodziców. Następnie przekazała treść listu p. minister Katarzyny Hall oraz przypomniała ogólne zasady funkcjonowania Gimnazjum. Przedstawiła również nowe osoby, które weszły w skład Grona Nauczycielskiego: p.Magdelenę Piętę - nauczycielkę języka angielskiego oraz p. Edytę Małusecką - nauczycielkę wychowania fizycznego. Słowa powitania do uczniów, rodziców i kadry nauczycielskiej skierował również wicedyrektor Wojciech Musiał oraz zaproszeni goście: przewodniczący Rady Rodziców - Władysław Rak, przedstawiciel Patrona Szkoły p. Adam Stępień.
Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach. Tam oprócz spraw organizacyjnych, przypomniano o rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz o znaczeniu wartości patriotycznych.
Gwar, śmiechy i powszechne radosne poruszenie, jakimi przepełniona była tego dnia Szkoła, sugerują, że początek roku wcale nie wydawał się uczniom początkiem żmudnych obowiązków ani końcem "wolności".