REKONESANS W JEDNOSTCE

Że żołnierskie życie wcale nie jest łatwe i lekkie mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły, a dokładnie klasy pierwsze e i f. Uczestniczyli bowiem, 13 października, w ramach zarówno integracji jak współpracy z Patronem, w wycieczce o charakterze szkoleniowym do Jednostki Wojskowej.
    Głównym opiekunem, a zarazem prowadzącym zajęcia, był major Wojciech Ciborowski. Uczniowie podzieleni na cztery grupy na przemian ćwiczyli: strzelanie do celu, rzut granatem. W specjalnej konstrukcji do symulacji lotów poznali zasady skoku ze spadochronu oraz ciężar ekwipunku skoczka: zasobnik, umundurowanie, hełm.
    Na placu defiladowym przeszli również godzinną musztrę, która, jak podsumował mjr Ciborowski dała bardzo dobre rezultaty.
    Inicjatorkami tej oryginalnej wyprawy były: p. Karolina Barnaś oraz Monika Kaczmarczyk. Towarzyszył im p. Waldemar Herchel. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim. Stąd pomysł na ich, już wiosenną, kontynuację.