Puchar Świata rozpoczęty!

W niedzielę o godzinie 13.15 w kawiarni Muzealna Fan Klub Kamila Stocha zainaugurował serię spotkań z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Na wspólne kibicowanie przybyli wierni fan klubowicze na czele z klasą Ib z proszowickiego Gimnazjum.
Rozpoczęcie Pucharu odbyło się na skoczni Ruka International Ski Stadium w Fińskim Kuusamo. Położenie tej miejscowości na dalekiej północy sprawia, że zawody tam organizowane należą do niezwykle trudnych dla zawodników, nie tylko przez silny wiatr, ale przede wszystkim przez przeraźliwe mrozy sięgające -30 stopni. W połączeniu z silnym wiatrem powoduje to, że zawodnicy zaraz po oddaniu skoku uciekają do ogrzewanych pomieszczeń. Takie warunki są niezwykle trudne dla kibiców i sprawiają, że na konkursach w Kuusamo przeważnie jest ich niewielu.
Kiedy w ubiegłym roku Kamil Stoch zajął właśnie na tej skoczni 31 miejsce zarzekał się, że więcej już na skocznie do Kuusamo nie pojedzie. I dobrze się stało, że nie spełnił swojej obietnicy, gdyż dzisiaj odczarował skocznię i po dwóch dobrych skokach na 130 i 129,5 metra uplasował się tuż za podium zajmując bardzo dobre 4 miejsce. Dziś najlepsi byli Austriacy: Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern.
Po konkursie Kamil powiedział: „Jeszcze nie wyszedłem z szoku, że po takich skokach jak dzisiaj, niezbyt udanych, udało mi się osiągnąć taki dobry wynik”.
Na następne wspólne kibicowanie zapraszamy wszystkich chętnych 3 i 4 grudnia do Kawiarni Muzealna. Skoczkowie przenoszą się wtedy na olimpijską skocznię do Lillehammer w Norwegii, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne.
Dobrym podsumowaniem rozpoczęcia zimowego Pucharu Świata jest wypowiedź naszego idola: „Cieszę się, że nie odstaję bardzo od czołówki, jestem obecnie na czwartym miejscu w Pucharze Świata. To było moje założenie, aby ten sezon dobrze rozpocząć, aby nie stracić za wiele do tej ścisłej czołówki, bo później wiadomo, że bardzo ciężko jest gonić. Można powiedzieć, że Kuusamo poniekąd zostało dla mnie odczarowane".
Fan Klub Kamila Stocha
Foto: Anita Chmiela