13.10.2014 r.

Pola Nadziei po raz kolejny

W poniedziałek 13października 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennej edycji ogólnopolskiej inicjatywy charytatywnej Pola Nadziei.

Po opadnięciu porannej mgły w przyszkolnym ogrodzie zasadzili cebulki żonkili - międzynarodowego symbolu akcji - które, w postaci kwiatów, zebrane zostaną na wiosnę.

Wtedy również żonkile zamienione zostaną na datki przeznaczone na rzecz chorych i potrzebujących. Koordynatorkami akcji są przedstawicielki Hospicjum im. siostry Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie – Ewa Wojciechowicz oraz siostra Alicja. To właśnie tam mają trafić zgromadzone wiosną fundusze.

Zanim zasadzono cebulki obie panie przypomniały ideę akcji w skrócie omówiły na czym polega ich praca, a także jak wygląda życie chorych w hospicjum.

Przypomniały także wysokość kwoty zebraną w naszym rejonie w roku ubiegłym, to 9030,16 zł.

Młodzież naszego Gimnazjum uczestniczy w Polach Nadziei po raz czwarty, a szkolnymi koordynatorkami akcji pozostają niezmiennie Teresa Pawłowska oraz Anna Wojtusik