27.09.2012

Gimnazjaliści kolejny raz w akcji

W czwartek 27 września uczniowie Gimnazjum w Proszowicach wzięli udział w jesiennej kampanii akcji Pola Nadziei. W efekcie, w przyszkolnym ogrodzie zasadzili sto cebulek żonkili. Zebrane wiosną i wręczone darczyńcom kwiaty staną się symbolem pomocy, ofiarności, dobrej woli.
Ale nie wyłącznie symbolem. Kwiatowa akcja ma przełożenie na zebranie funduszy przeznaczonych dla Hospicjum im. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Po raz pierwszy uczniowie gimnazjum przystąpili do akcji rok temu, a wiosenne kwestowanie przyniosło 7,2 tys. złotych.
Koordynatorem prac jest p. Anna Wojtusik. Zaangażowani, to klasa 2c wraz z wychowawczynią Teresą Pawłowską. We wrześniowej edycji uczestniczyła również dyrektor szkoły Maria Bielska-Kahan oraz przedstawicielka miechowskiego Hospicjum Ewa Wojciechowicz.
Warto przypomnieć, że działanie gimnazjalistów wpisuje się szeroki zakres akcji o ogólnopolskim zasięgu. Jej organizatorem i koordynatorem jest Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Żonkil - międzynarodowy znak nadziei - to jej symbol, a żółte koszulki, w których młodzież sadzi i rozdaje kwiaty- widocznym wyrazem uczestnictwa i zaangażowania w tę inicjatywę.