26.09.2010

Europejski Dzień Języków

Już po raz kolejny nasze Gimnazjum obchodziło przypadający 26 września Europejski Dzień Języków. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, która posiada aż 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot mówiących językami regionalnymi. Jest to okazją do podkreślenia różnorodności językowej i kulturowej oraz wspierania nauki języków poza formalnym cyklem kształcenia.
    Tym razem w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny, w którym udział mogli wziąć wszyscy uczniowie. Pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Jawniak i Idze Bujakowskiej. Drugą nagrodę otrzymały Klaudia Łach, Karolina Wróblewska oraz Izabela Pysz. Trzecia lokata przypadła Justynie Kroście i Elżbiecie Jakubowskiej.
    Dodatkowo klasa II C i II D przygotowały anglojęzyczną wersję Kopciuszka. Włożyli w to dużo wysiłku i serca. Najlepszym podziękowaniem były dla nich długie oklaski publiczności. Obiecują, iż w przyszłym roku też postarają się przygotować przedstawienie.

Magdalena Pięta, Agnieszka Wojtusik