20.11.2014
Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski

W piątek 30 stycznia, na szóstej godzinie lekcyjnej, miał miejsce Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja, którą lubię”.

W rywalizacji na najlepszą interpretację wzięło udział 11 uczniów z klas 1- 3, a w roli publiczności wystąpiły klasy 2b i c. Zaletą konkursu było, że uczestnicy nie mieli ograniczeń co do rodzaju tekstu ani jego długości. Jedynym warunek, jak wskazywało hasło, był taki, że musi to być utwór liryczny. W związku z tym pojawiły się utwory z różnych epok i reprezentujące rozmaite style liryczne.

Konkurs był bardzo dynamiczny i wzbudzał wiele emocji, a to za sprawą publiczności, która stanowiła jury oceniające. Ten nowatorski, i demokratyczny zarazem, sposób zaproponowano celem włączenia i zaktywizowania uczniów. Tak więc po każdej recytacji uczniowie, którym się podobało dane wystąpienie podnosili rękę. Następnie, wybrana do liczenia głosów, uczennica zapisywała wynik.

Ostatecznie i bezapelacyjnie miejsce I zajął Adrian Komenda, który bardzo sugestywnie i przekonująco „odegrał” słynną scenę balkonową z dramatu „Romeo i Julia” W. Szekspira. Miejsca kolejne przypadły: II – Oliwii Kowalskiej, III – Julii Stęposz. Natomiast wyróżnienie otrzymała Karolina Curyło. Konkurs zorganizowany był przez szkolną bibliotekę, a uczniom towarzyszyły: p. Wioletta Kowalska oraz p. Anna Twardowska-Gorzałczany.

Galeria zdjęć (zobacz)