27.09.2012
Święto 6 Brygady Powietrznodesantowej

Do corocznej tradycji, współpracy z naszym Patronem, należy udział w Święcie Brygady. Podobnie było i tego roku. Pani dyrektor Gimnazjum Maria Bielska- Kahan, Karolina Barnaś, Monika Kaczmarczyk wraz z pocztem sztandarowym i delegacją młodzieży uczestniczyły w czwartek 27 września - reprezentując naszą szkołę - w jego obchodach.
   Rozpoczęła je msza św. w intencji poległych i zmarłych spadochroniarzy 1 SBS, 6BPD oraz 6BPD w Kościele Garnizonowym przy ul. Dietla. W uroczystości wzięli udział: kompania honorowa 6 Brygady, pełniący obowiązki dowódcy ppłk Lesław Gołąb, przedstawiciele Brygady, reprezentanci kombatantów oraz Bractwo Kurkowe.
Po nabożeństwie uczestnicy udali się na żołnierski poczęstunek przygotowany w hali sportowej budynku Dowództwa 6 BPD przy ul. Wrocławskiej.
   Tam dyrekcja oraz opiekunki naszej młodzieży miały okazję do rozmów, z zaprzyjaźnionymi, od wielu lat z naszą szkołą, przedstawicielami 6BPD – generałem Jerzym Wójcikiem i mjr Wojciechem Ciborowskim.
   W dalszej części około godz. 19.OO. tradycyjnie przy pomniku Patrona Brygady gen. Stanisława F. Sosabowskiego uroczyście odczytany został Apel Poległych, po nim oddano salwę honorową. Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek i kwiatów przy pomniku Patrona Brygady.