13 maja 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie konkursów historycznych prowadzonych przez Oddział IPN w Krakowie we współpracy z Województwem Małopolskim, Zarządem Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszeniem NZS 1980, Uniwersytetem Jagiellońskim, Kuratorium Oświaty w Krakowie, w roku szkolnym 2010/2011 pod hasłem Wojna z narodem – 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór, życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Rozdanie nagród nastąpiło podczas gali inaugurującej XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wśród laureatów konkursu znaleśli się uczniowie naszej szkoły: Piotr Szywalski i Marta Tomczyk. Finalistką konkursu została Izabela Maj. Opiekunem uczniów w przygotowaniach do konkursu była mgr Anna Paryś.

.