13.05.2013
Gimnazjum w barwach Europy

Program tego święta zakładał przypomnienie, popularyzowanie oraz pogłębianie wiedzy o krajach europejskich. Tak więc w ramach jego elementów uczniowie przygotowywali klasy, które reprezentowały poszczególne państwo. Niektóre zespoły wykazały się tutaj dużą inwencją i oryginalnością.
    Pojawiły się nie tylko kulinaria ale również symboliczne przedmioty, ogrodowy parasol, leżak, dmuchana łódka, perkusja, imitacja karabinu, które związane są znaczeniowo z kulturą bądź mentalnością Europejczyków. Nie zabrakło też przebranych postaci. Można było spotkać; paryskiego mima, Asterixa z Obelixem, Wikingów, św. Mikołaja, czy zespół The Beatles. Prezentacje te wzbogacone zostały przez pokazanie, w formie gazetek, plakatów, filmów, środowiskowych, kulturowych i innych cech poszczególnego kraju.
    Kolejnymi elementami przebiegu święta były Turniej Europejski oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych przygotowany przez germanistki: Edytę Płanetę oraz Dagmarę Kubik. Tutaj uczniowie musieli wykazać się rzetelną, konkretną wiedzą.
    W ostatecznym rozrachunku, ponieważ cały program zakładał konkurencyjność miedzy klasami, zwyciężyła 1a, która oprócz satysfakcji liderów mogła poszczycić się najwyższą punktacją z zachowania. Coroczna organizacja Dnia Europy charakteryzuje się dużym zaangażowaniem uczniów i nauczycieli. To połączenie rozrywki, zabawy ale i nauki. Organizatorzy starają się też o oryginalne i nowe pomysły przebiegu programu.
    Tegorocznymi koordynatorkami całości były Karolina Barnaś i Monika Chmura.