GIMNAZJALNE EURO 2012

Przed nami emocje związane z polskim Euro. Za nami również sporo emocji, jakie towarzyszyły szkolnym zawodom Euro w dniach 29.05 – 31.05.2012 r.  na hali sportowej klubu Proszowianka. Pomysłodowcami ich organizacji byli członkowie sekcji sportowej szkolnego samorządu, a przygotowania do rozgrywek rozpoczęły się już w kwietniu. Na termin przebiegu wybrany został czas próbnych egzaminów dla klas drugich. Tak więc  połączono przyjemne z pożytecznym. Celem  zawodów było stworzenie możliwości pokazania przez uczniów swoich sportowych talentów. Dla klas był to również sprawdzian z umiejętności organizacji. Ważnym  aspektem jest przecież estetyka stroju i wyglądu zawodników, a także strategia zachowań kibiców. Zatem o to również uczniowie musieli zadbać. Kilkanaście dni przed  zawodami klasy losowały przydział  danego państwa, które miały reprezentować. Natomiast kolejność  konkurujących potyczek, już w trakcie imprezy, obejmowała trzy etapy. Najpierw miały miejsce rozgrywki o  wyjście z grup, następnie ćwierćfinały, a po nich mecze finałowe. Statuetkę i dyplom zwycięzców odebrała drużyna z klasy 3c – reprezentująca Danię. Kolejne miejsca wywalczyły : 3f – II , reprezentując Włochy, 1d – III, w barwach Holandii oraz 1c – IV, Hiszpanii. Chłopcom klasy 3c, jak podkreśla opiekunka szkolnego samorządu p. Beata Bochenek, należy się również pochwała i uznanie za duży wkład pracy w zorganizowanie zawodów.  Również uznanie i podziękowania dla p. Wojciecha Marca, który nie tylko postarał się o użyczenie naszym uczniom hali sportowej, ale osobiście czuwał, sędziując, nad  prawidłowym przebiegiem rozgrywek.