29.05.2013
DZIEŃ PROMOCJI GIMNAZJUM

W środę 29 maja w naszej szkole miał miejsce Dzień Promocji Gimnazjum. Tegoroczny przebieg programu koncentrował się wokół zdrowego trybu życia i powrocie do natury. Tak więc nasi goście, którymi byli uczniowie klas szóstych, zapoznawali się ze sposobami odpowiedniego odżywiania i zachowania ale również z wpływem roślin i ziół na nasze zdrowie. Organizatorzy, Anna Wojtusik oraz jej podopieczni z klasy 2b, przygotowali dla gości zestawy ziół, które musiały zostać przez nich rozpoznane. Kosztowali też różnorodnych gatunków herbat. Przeglądali także kolekcję zielników z bogatym zbiorem  roślin. Zgodnie z założeniem programowym tego dnia, uczniowie szkół podstawowych zapoznali się również z inicjatywami i zajęciami oferowanymi przez nasze gimnazjum. Pani Wojtusik przedstawiła zrealizowane i będące w trakcie realizacji szkolne projekty edukacyjne. Jednym z elementów programu  było wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w dwu konkursach tematycznych o zasięgu powiatowym: Konkursie historycznym dla szkół podstawowych „Dwory Małopolskie” oraz plastycznym „Dworki w okolicach Proszowic”. Nagrody zwycięzcom wręczyła ich organizatorka Iwona Marzec.
W pierwszym  narodzeni zostali: Martyna Bucka i Karolina Curyło  – 1 miejsce, Jakub Florczykiewicz i Karina Piwowar – 2 miejsce. Obydwa zespoły ze szkoły Podstawowej nr 1 z Proszowic. Natomiast miejsce trzecie przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej z Żębocina: Adriannie Łakomy i Mariuszowi Gosławskiemu.
W konkursie plastycznym najlepszymi okazali się: Wiktoria Margas – 1 miejsce, Agnieszka Rozenek – 2, Anna Wasilewska 3. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Patrycja Wiecha, Bartosz Potęga oraz Weronika Maj. Komisja konkursowa przyznała też specjalne wyróżnienie Albertowi Pabisiowi.
Wszystkie nagrodzone prace można było oglądać w holu szkoły gdzie wyeksponowano je na sztalugach. Naszym gościom nie brakło również rozrywki. Tym razem były to muzyczne i teatralne klimaty o co zadbali członkowie szkolnego zespołu „Zakaz wstępu”, wykonując kilka popularnych rockowych przebojów oraz uczniowie klasy 3c i d, prezentując przedstawienie Aleksandra Fredry „Zemsta.”