09.05.2012 r.


Dzień Fair Play w Gimnazjum w Proszowicach

Tegoroczny Dzień Europy przypadający 9 maja uczniowie Gimnazjum w Proszowicach świętowali pod hasłem,:„EURO 2012”. Z tej okazji cała społeczność uczniowska proszona była o włączenie się w akcję miedzy innymi poprzez przybranie barw narodowych. Wszystkim podobał się pomysł wspólnego przygotowania się do EURO 2012.
Ponadto w szkole odbył się również konkurs plastyczny pod hasłem „Kibicuję Fair Play” mający na celu zwrócenie uwagi na zasadę Fair Play nie tylko na boiskach piłkarskich, ale również na trybunach, wśród kibiców. Bo kibicować można zdrowo i kulturalnie, co gimnazjaliści pokazali już wielokrotnie podczas zawodów sportowych. Kolejnym punktem uroczystości był szkolny Quiz o tematyce związanej z piłką nożną, budzący naprawdę dużo emocji nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli.
Sponsorami nagród byli: Sklep sportowy Presto, Pizzeria Wenecka, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów CUM oraz Wydawnictwo Macmillan. Dzięki ich uprzejmości nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie biorący udział w konkurach.

Magdalena Pięta, Agnieszka Wojtusik