23.03.2015
Ogólnopolskie Wybory Książek w Gimnazjum

Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się „ u źródła” co chcą czytać sami zainteresowani. Akcja spodobała się nauczycielom i bibliotekarzom. Zyskała również poparcie, a zarazem honorowy patronat Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Wybory trwały do końca marca i polegały na wypełnieniu przez uczniów kart, na których uczniowie wpisywali 1-3 tytuły książek, które przeczytali i są godne polecenia innym. Następnie bibliotekarze, koordynujący przebieg, podliczali liczbę głosów na dany tytuł i przesyłali sprawozdanie do organizatora.

W naszej szkole również przeprowadzona została akcja Wyborów Książek. Pierwsza tura odbyła się 13 lutego, druga 3 marca.

Przystąpienie do niej  to nie tylko zbadanie poziomu i jakości czytelnictwa, to również szansa na nagrody dla uczniów i szkoły. Wśród szkół , które przystąpiły do przedsięwzięcia zostaną rozlosowane: książki dla biblioteki, kwota 1000zł na zakup nowych egzemplarzy, darmowa prenumerata czasopisma „Biblioteka w Szkole” oraz gadżety w postaci: plakatów, przyborów, toreb. Wyniki poznamy już w kwietniu tego roku.