SPOTKANIE Z BLUESEM

Dynamiczne rytmy, mocne teksty i ...ciekawe opowieści. A wszystko to na koncercie spotkaniu, 1.10.08r w Miejskim Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Uczniowie drugich i trzecich klas mieli okazję poznać prawdziwych bluesmeanów współczesnej sceny, w postaci zespołu BLUESMOBILE.
Występy tej grupy mają na celu nie tylko promowanie muzyki, ale wspierają akcję profilaktyki uzależnień narkotykowych. Główne credo zespołu to propagowanie stylu życia wolnego od narkotyków. Na ich stronie można przeczytać sugestywne wezwanie: Pamiętajcie - macie tylko jedno życie. Nie wolno go zmarnować. Nie warto dla głupiego szpanu, chęci pokazania się, chwili wątpliwej zabawy, czy durnej chęci ciekawości ryzykować życia. Pomysł łączenia muzyki z działaniem profilaktycznym przyniosło...życie.
Jacek Chruściński gitarzysta, lider, a zarazem prowadzący te nietypowe koncerty wyznał skąd wziął się pomysł. Otóż środowisko muzyczne tzw. branża często uwikłane jest w problemy związane z nałogami. Pan Jacek wielokrotnie doświadczył śmierci znajomych, przyjaciół, którzy przegrali walkę z uzależnieniem. Nigdy nie mógł pogodzić się z tym faktem, przemilczeć, zapomnieć. Postanowił wraz z kolegami mówić, przestrzegać, przykładami z życia pokazywać śmiercionośny sposób, styl życia, by Młodzi zobaczyli, że nie warto: brać , pić, sztucznie pobudzać umysł i emocje.
Tak więc oprócz muzyki były sugestywnie opowiedziane historie.
Bez moralizowania. Proste, czytelne, straszne. Historie kilku osób, które zmarnowały swoje zdolności, umiejętności, i albo odeszły tragicznie albo na zawsze zniszczyły swoje życie.
Zespół ma na koncie wiele osiągnięć. Występowali na trzech kontynentach, brali udział w największych festiwalach i koncertach plenerowych. Nagrali kilka programów dla TV, wydali trzy płyty CD, współpracują z działami programów propagujących idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia, szacunku dla wartości najcenniejszych: rodziny, pracy i doznań duchowych.