Liczymy, że zechcą jeszcze z nami pracować

W ostatnim dniu roku szkolnego 2005/2006 podziękowaliśmy za prace pani Helenie Sadowskiej. Natomiast na konferencji podsumowującej podziękowaliśmy panu Stanisławowi Grudniowi. Pan Stanisław związał się z Proszowicami od 1968r. To już 38 lat wyróżniającej pracy pedagogicznej.
16.08.1968 - 31.10.1968r.- nauczyciel S.P. Biórków Wielki
1.11.1968 - 30.06.1970r.- kierownik Domu Kultury w Proszowicach
Od 1.07.1970- Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Jest nauczycielem biologii i chemii. Jego uczniowie wyróżniają się umiejętnością korzystania z materiałów źródłowych literatury popularno - naukowej. Powierzony Jego opiece gabinet hodowlany był wzorem dla nauczycieli. W skali ostatnich kilkunastu lat był szczególnie wyróżniającym się współorganizatorem życia szkoły, w ramach zajęć pozalekcyjnych i różnych imprez. Jego pasją była muzyka. Wspólnie z żoną prowadził zespół instrumentalny i kapelę zespołu pieśni i tańca.

Był szczególnie wyróżniającym się współorganizatorem olimpiad w zakresie biologii i chemii na etapie szkolnym i rejonowym.

Uwielbiany przez uczniów za wspaniałe serce i poczucie humoru.

KIM