< -=GIMNAZJUM W PROSZOWICACH=-

WIELKANOC

Nadchodzące święta stały się dla uczniów proszowickiego gimnazjum okazją, by przygotować apel. Zaprezentowano krótki wstęp o tajemnicy i symbole "tridum paschalnego", po czym poważny nastrój zamieniono na radosne świętowanie. Dziewczyny i chłopcy odtworzyli scenki imitujące malowanie pisanek czy dyngusowe polewanie się wodą. Było wiele śmiechu, gdy chłopcy ruszyli szturmem z sikawkami w kierunku widowni. Po wspólny zaśpiewaniu "Zwycięzca śmierci" członkowie samorządu szkolnego zaprosili kolegów do zabaw i konkursów tematycznie związanych z Wielkanocą. Śmiałkowie biegali między innymi na czas z łyżeczkami, na których niepewnie spoczywały surowe jajka. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to okres zadumy i refleksji nad sensem ludzkiego życia. Jest to również czas radości i wiosennego uniesienia. Cieszmy się, zatem każdą słoneczną chwilą i ogrzewajmy bliźnich naszą miłością i dobrocią.