DNI FICHTENBERGA

3 XI w proszowickim gimnazjum odbyły się obchody dziesięciolecia współpracy pomiędzy gminami Proszowice i Fichtenberg. Obecnie w naszym mieście działa Koło Przyjaciół Fichtenberga. Jego członkowie to osoby prywatne, a ostatnio w tę działalność angażują się również szkoły. Uczniowie Gimnazjum w Proszowicach w tym roku przygotowali prezentacje, z których można było się wiele dowiedzieć o zaprzyjaźnionej gminie położonej w Badenii - Wirtembergii. W czasie czwartkowego spotkania gimnazjaliści zainscenizowali w języku niemieckim fragmenty bajki braci Grimm "O czterech muzykantach z Bremy". Część artystyczną wzbogaciły występy taneczne młodzieży. Goście mogli obejrzeć wystawę fotograficzną dokumentującą dziesięciolecie wzajemnej współpracy polsko - niemieckiej. W tym dniu rozstrzygnięto także konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej, w którym najlepsza okazała się MARTA KUŁAS z Gimnazjum w Koczanowie. Z okazji jubileuszu podzielono i zjedzono specjalnie na tę okazję upieczony tort. Organizatorzy obiecali, że wyślą kasetę z nagranym przebiegiem imprezy mieszkańcom Fichtenberga, którzy równolegle organizowali Dni Proszowic na swoim terenie.