Festiwal nauki

W czerwcowy poniedziałek 06.06.2005 roku w proszowickim Gimnazjum im. 6 Brygady Desantowo - Szturmowej, odbył się "Festiwal nauki". Harmonogram święta przewidywał promocję szkoły i możliwość zaprezentowania się jej uczniów od najlepszej strony. Pierwsi goście przybyli już o godzinie ósmej. Byli to szóstoklasiści pochodzący z okolicznych szkół podstawowych. Zostali oni zaproszeni przez pierwsze klasy na mały poczęstunek i krótką integrację. W tym czasie klasy drugie i trzecie wybierały "Misia" i "Misię", czyli najsympatyczniejszą parę uczniowska. Około godziny dziewiątej w wyznaczonych klasach odbyły się prezentacje multimedialne. Część oficjalną rozpoczęło serdeczne przywitanie gości przez Panią Dyrektor Helenę Sadowską. Następnie przewodnicząca szkoły - Kaja Wieczorek - laureatka etapu wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego, dokonała prezentacji uczniowskich sukcesów z ostatniego tylko roku. Kolejnym punktem programu było omówienie najciekawszych osiągnięć szkolnych. Podjęły się tego dwie czarujące nauczycielki - prezenterki prowadzące całą część oficjalną, Panie: Izabela Łakomska i Karolina Skrzypiec. Wyliczyły zatem wyposażenie dokupione do zmodernizowanych pracowni, ostatnie remonty, czy uczestnictwo szkoły w ogólnopolskim konkursie pt.: "Czytam - Myślę - Działam" (konkurs organizowany w ramach "Szkoły z klasą"). Następnie rozdano nagrody za organizowane turnieje Po czym młodzież pod kierunkiem nauczycieli przedstawiła zabawne programy artystyczne. Była scenka o tematyce mitologicznej przygotowana przez młodzież z klas pod patronatem Pań: Iwony Marzec i Justyny Ksiażek. Można było również sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego czy angielskiego wsłuchując się w programy przygotowane przez uczniów z klas, którymi pokierowały Panie: Roksana Nyc i Anna Mularczyk. Po części oficjalnej młodzież zaproszono na ciekawe zajęcia i turnieje. Całość zakończyły rozgrywki sportowe przygotowane przez Pana Wojciecha Marca.