DZIEŃ NAUCZYCIELA

Trzynasty to data, z którą podświadomie wiąże się obawa zaistnienia złych wydarzeń. Jak błędne jest to przekonanie może świadczyć piątek 13 października w Gimnazjum w Proszowicach - czyli dzień, w którym obchodzono Święto Komisji Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele, uśmiech, kwiaty i życzenia to widok, który można było zaobserwować od samego rana aż do godz. 12 .Wtedy to rozpoczęła się uroczysta akademia życzeniami skierowanymi do nauczycieli przez Sabinę Czech - przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Następnie Pani Dyrektor Maria Bielska-Kahan odczytała życzenia przesłane przez Ministra Edukacji, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Jana Makowskiego. Życzeniom towarzyszyło wręczenie Nagród Dyrektora. W tym roku otrzymali je panie Beata Bochenek, Dorota Czech, Justyna Książek, Jadwiga Kopczyska, Wioletta Kowalska, Anna Kwapień, Iwona Wojtasik i panowie Krzysztof Chmura, Waldemar Herchel, Wojciech Marzec i Wojciech Musiał. Słowa uznania oraz podziękowań skierował do nauczycieli także przewodniczący Rady Rodziców pan Władysław Rak. Na koniec uroczystości wystąpiła kl. IIa, prezentując samodzielnie napisany i opracowany, a przygotowany wspólnie z p. Karoliną Skrzypiec, dowcipny i bardzo dynamiczny program artystyczny. Miłym akcentem wieńczącym akademię były kubeczki na herbatę dla każdego z nauczycieli.

- Mimo że to piątek i w dodatku 13 wszystkim dopisywał dobry humor. Nauczycielom z powodu ich święta, a uczniom ze świadomości, że nikt w tym dniu nie dostanie jedynki. Wszyscy wyczekiwali godziny 1200 Kiedy to miał się rozpocząć apel i część artystyczna w wykonaniu kl. IIa . Warto było czekać. Widać, że reżyser ma niezłe poczucie humoru. Wszystkim oglądającym najbardziej podobała się lista przebojów. Wzięli w niej udział Doda, Mandaryna, Maryla Rodowicz i goszczący u nas chwilowo Elvis Presley. Sądząc po minach wszystkim podobał się ten apel. Nauczyciele z pewnością docenili pomysłowość swoich uczniów. Justyna IIIe

- Najbardziej podobała mi się przygotowana "Lista przebojów wielkich i mniej wielkich". Przedstawieni było jedną wielką dawką humoru i parodii. Piotrek IIIe

KIM- A. Będkowska - Chuchmacz