Burmistrz w Gimnazjum

W proszowickim Gimnazjum, w ramach przedmiotu Wiedza o społeczeństwie i programu Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej, odbyło się spotkanie klas pierwszych z Burmistrzem i Sekretarzem Gminy i Miasta Proszowice. Tematem tego spotkania była realizacja zadań samorządu terytorialnego oraz zamierzenia na przyszłość. W czasie ożywionej dyskusji z zaproszonymi gośćmi młodzież zadawała ogólne pytania dotyczące naszego miasta, jak i te bardziej osobiste, np. kiedy wreszcie będą mieli basen. Uczniowie ciekawi byli też jakie wspomnienia Burmistrz ma z czasów gdy był uczniem i ile obecnie zarabia. Nie obyło się bez dyskusji związanej bezpośrednio z problematyką budynku, w którym się uczą. Jako najważniejsze z tych spraw uznano dokończenie wymiany okien. Mówiono też o planach na najbliższą przyszłość, a w planach tych wyróżniono budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej.