27.10.2014 r.

Jesienne spotkania z muzyką

Po raz kolejny w naszej szkole 27 października, w ramach cyklu zajęć "Aby zainteresować" miał miejsce koncert muzyczny w wykonaniu artystów Teatru z Gliwic.

Tym razem młodzi muzycy, Anna Jakisz-Błasiak oraz Mikołaj Król, zaprezentowali największe szlagiery musicalowe. Duża część prezentacji pochodziła ze słynnego utworu, autorstwa Andrew Lloyda Webbera, Charlesa Harta i Richarda Stilgoe – Upiór w operze.
Artyści wykonali zarówno partie solowe jak i w duecie. Spotkanie miało również walor edukacyjny. Uczniowie dowiedzieli się o podstawowych cechach gatunku jakim jest musical. Poznali jego genezę, a także sposób przygotowania tego typu przedstawień.

Goście zaprezentowali także różnorodne stroje estradowe, a także elementy artystycznej garderoby wykorzystywanej do ćwiczeń i występów. Uczniowie, dowiedzieli się, między innymi, jak zbudowane jest obuwie do stepowania i baletu oraz poznali techniki wykonywania pewnych układów tanecznych.

Mieli też wgląd, dzięki puszczonym w obieg materiałom, przyjrzeć się zapisom nutowym arii, partytur, przedstawień, które były realizowane przez artystów gliwickiego teatru.

W koncercie wzięły udział pierwsze i drugie klasy. Zaciekawienie tak niecodziennym gatunkiem jak musical przejawiło się pozytywnym odbiorem wyrażonym dużym aplauzem.

Podobne spotkania odbywają się w naszej szkole od szeregu lat. W ich organizacji tematycznej przewodzi zasada różnorodności. Za każdym razem prezentowany jest inny rodzaj muzyki, wykonywany przez różnych artystów. Ich koordynatorką jest niezmiennie pani Anna Kwapień.