16.04.2014 r.

Przed Świętami Wielkanocnymi

Już na tydzień przed świąteczną przerwą w zajęciach, w naszej szkole widoczne były oznaki wielkanocnej tradycji. Głównie za sprawą konkursu, którego inicjatorem był samorząd uczniowski, polegającego na wykonaniu przez każdą z klas wielkanocnej palmy. W środę 9 kwietnia na sali gimnastycznej miało miejsce jego rozstrzygnięcie.
Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć barwne rękodzieła swoich konkurentów. A te były bardzo różnorodne. Począwszy od rozmiarów przez sposób wykonania po kolorystykę. Dominowały palmy z kolorowych sztucznych kwiatów, przybrane wstążkami, bukszpanem, gałązkami wierzby. Niektóre osiągały imponującą wysokość, dochodzącą do dwóch metrów.

Konkurs wzbudził ogromne emocje. Klasy oklaskami i krzykami głośno skandowały na swoich faworytów. Jury w osobach: p. Iwona Skalska, ks. Tomasz Moskal oraz przewodnicząca samorządu Paulina Szczesiul miało niełatwe zadanie. Ostatecznie za najpiękniejszą palmę uznano dzieło klasy 3a, następnie 1d i 1b. Wyróżnienie zdobyła palma kl 3c, a nagrodę publiczności klasy 1d i 3a. Werdykt ogłosiła pani dyrektor Maria Bielska-Kahan, a nagrodę główną, w postaci paczki ciastek, ks. Tomasz Moskal. Na drugi dzień każda z palm trafiła do lokalnych instytucji współpracujących z naszą szkołą oraz do włodarza miasta - burmistrza Jana Makowskiego.

Kolejnym akcentem Świąt Wielkanocnych był program artystyczny, który miał miejsce w środę 16 kwietnia. Przygotowali go, pod opieką księdza Tomasza, uczniowie kl.3e. Przypomniano w nim wielkanocną symbolikę pokarmów, wydarzenia Wielkiego Tygodnia oraz znaczenie Świąt. Wszystko to w ciekawej oprawie muzycznej i przy oryginalnej, pięknej dekoracji. Na koniec pani dyrektor złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

Alicja Chuchmacz