MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD W JĘZYKU NIEMIECKIM „WEIHNACHTSLIEDER”

21 grudnia 2010 roku w Gimnazjum w Proszowicach odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD W JEZYKU NIEMIECKIM „WEIHNACHTSLIEDER”. Celem konkursu było pogłębianie umiejętności językowych, kontynuowanie świątecznej tradycji oraz wdrażanie do zdrowej, ambitnej rywalizacji. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów.
Repertuar kolęd i piosenek świątecznych był bardzo różnorodny: "Stille Nacht",  "Kling, Glöckchen, Klingeling", "Leise rieselt der Schnee", "Lasst uns froh und munter sein", "O du fröhliche".
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce – Sylwia Jędras Szkoła Podstawowa w Proszowicach,
II miejsce – Kamila Lipowiecka Szkoła Podstawowa w Proszowicach,
III miejsce– Magdalena Król Szkoła Podstawowa w Proszowicach.
Wyróżnienie–Sandra Mykała Szkoła Podstawowa w Proszowicach, Klaudia Jakubowska Szkoła Podstawowa w Proszowicach.
GIMNAZJA:
I miejsce – Aneta Baranik Gimnazjum w Proszowicach,
II miejsce – Katarzyna Golda Gimnazjum w Proszowicach,
III miejsce – Pamela Ciejka Gimnazjum w Proszowicach.

Wyróżnienie – Przemysław Gardoń Gimnazjum w Proszowicach, Angelika Adamczyk Gimnazjum w Proszowicach.
Pozostali uczniowie otrzymali  dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia.   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.  Deutsch macht Spaß!
Edyta Płaneta, Dagmara Kubik