03.05.2014 r.

Rocznica Konstytucji 3 Maja

W roku bieżącym mija 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O znaczeniu tego faktu przypomnieli uczniowie klas trzecich w środę 30 kwietnia, prezentując wokalno- taneczny program artystyczny.

Tego roku społeczność szkoły mogła zobaczyć oryginalny układ taneczny do melodii marsza husarii, w wykonaniu grupy uczniów przygotowanej przez panią Iwonę Skalską. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna , której treść dotyczyła genezy, ustaleń oraz znaczenia Konstytucji 3 Maja.
Przy dźwiękach hymnu Konstytucji, stanowiącego podkład muzyczny obrazów, uczniowie przypomnieli sobie okoliczności, szczegółowe informacje oraz postacie twórców tego doniosłego w dziejach naszej historii dekretu.

W następnej części uczniowie klasy 3e krótkimi recytacjami i refleksyjnymi tekstami, przy dźwiękach poloneza Chopina i Ogińskiego, nawiązali do znaczenia pojęcia Ojczyzna, Patriotyzm, Tradycja. Uczniowie wykonali również popularną, znaną i symboliczną „Majową jutrzenkę”. Po programie dyrektor Wojciech Musiał wraz z panią Izabellą Krzywkowską wręczyli uczniom klasy 2a nagrody za wyróżnienia w konkursie plastycznym.